Skip to main content

Trendy i nowości w systemach ERP w 2023 roku

ERP to rodzaj oprogramowania, który wspiera przedsiębiorców w planowaniu zasobów. Dzięki niemu możliwe staje się również sprawne zarządzanie podstawowymi procesami w firmie. W tej grupie wyróżnić można, chociażby relacje z klientami, księgowość czy zarządzanie zasobami ludzkimi. Dzięki systemom ERP łatwiejsze staje się sprawne monitorowanie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Nic dziwnego, że rozwiązania te cieszą się wciąż rosnącą popularnością. Trend ten nie osłabnie z pewnością również w najbliższej przyszłości. Jaki kierunek rozwoju obierze oprogramowanie ERP w 2023 roku?

System ERP w chmurze

Rozwiązania mobilne w systemach ERP – w jakim kierunku zmierzają zmiany?

Praca, wykonywana w drodze, współcześnie już nikogo nie dziwi. Rosnące potrzeby w tym zakresie spowodowały, że w 2023 r. większy nacisk zostanie położony na rozwiązania chmurowe i mobilne. Możliwość udostępniania systemu ERP zwiększy elastyczność pracowników i umożliwi im wykonywanie powierzonych obowiązków z dowolnego miejsca, w którym aktualnie będą się znajdować. Atutem takiego rozwiązania będzie przede wszystkim obniżenie kosztów oraz wsparcie systemu pracy hybrydowej.

Jak wygląda odpowiedź systemu ERP na potrzeby mediów społecznościowych?

Współcześnie niemalże każda firma, która chce przetrwać na rynku, powinna zaistnieć w mediach społecznościowych. Dlatego też systemy ERP w 2023 r. będą dążyć do lepszej integracji z poszczególnymi platformami, by ułatwić przedsiębiorcom komunikację z potencjalnymi lub stałymi klientami.

Jak poradzić sobie z dużą ilością danych w systemach ERP?

Jeszcze całkiem niedawno wielu przedsiębiorców zgłaszało trudności, związane z ilością danych, które generowane były przez system ERP. Dziś sytuacja zaczyna się diametralnie zmieniać. Pojawienie się nowych narzędzi analitycznych spowodowało bowiem, że ERP będzie lepiej wykorzystywany do generowania różnego rodzaju informacji, mających wspierać firmy w podejmowaniu słusznych decyzji.

Czy oprogramowanie dla firm ERP jest łatwe w obsłudze?

System ERP — łatwy w obsłudze?

Czy to w ogóle możliwe? Jak się okazuje, trend na bardziej spersonalizowane, a zarazem przyjazne rozwiązania, utrzyma się również i w 2023 r. Powoli zmniejsza się również ilość skarg na brak przejrzystości i skomplikowane sposoby korzystania z tego rodzaju rozwiązań.

Jaki kierunek ekspansji obiorą systemy ERP w 2023 r.?

Według prognoz analityków, w 2023 r. systemy ERP w dalszym ciągu będą wykorzystywane przede wszystkim przez sporych rozmiarów przedsiębiorstwa, funkcjonujące w tradycyjnych branżach przemysłowych. W ostatnich latach zauważono jednak ekspansję tego rodzaju rozwiązań również w stronę takich branży jak, chociażby budownictwo czy handel detaliczny. Zgodnie z przewidywaniami, trend ten powinien utrzymać się również w najbliższej przyszłości.

Co więcej, niedobory siły roboczej oraz różnych produktów, z pewnością spotęgują popularność systemów ERP, umożliwiających kontrolowanie łańcucha dostaw i prognozowanie trendów, które będą sukcesywnie pojawiać się na rynku towarów i usług w 2023 r. Pozwoli to szybciej reagować na potrzeby i dostosować się do dynamicznych zmian, zachodzących w różnych gałęziach gospodarki.