Skip to main content

W jakich branżach sprawdzi się system ERP?

ERP to system, który posiada szerokie zastosowanie i może być wsparciem wielu, często na pozór różniących się instytucji. Najogólniej ujmując, system ten sprawdzi się w miejscach, w których zarządzanie wszelkimi procesami firmowymi wymaga wsparcia informatycznego. Dzięki wielomodułowej budowie i możliwości wdrażania wszystkich bądź jedynie wybranych przez nas elementów ERP jest jednym z bardziej elastycznych narzędzi wsparcia funkcjonowania instytucji, a na pewno jednym z najbardziej uniwersalnych.

Aplikacja ERP

System ERP w logistyce

Odpowiednie zarządzanie wszelkimi procesami logistycznymi firmy to podstawa dobrego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wybór systemu ERP umożliwia całościową i sprawną obsługę tego działu każdej firmy, zarówno w zakresie prognoz zaopatrzenia i tworzenia na ich podstawie zamówień, jak i przyjęcia, magazynowania oraz zarządzania zapasami materiałowymi. ERP ułatwia również kompletacje oraz kontrolę jakości, a także umożliwia utrzymanie porządku we wszelkich kontraktach, umowach, zestawieniach i raportach.
Do głównych zalet korzystania z systemu ERP w logistyce zaliczyć można zatem:

  • racjonalizowanie kosztów logistycznych;
  • terminowość wysyłek;
  • obsługę całego działu przy pomocy jednego narzędzia.

System ERP w logistyce produkcji

Z uwagi na fakt, że większość branży charakteryzuje się silnym powiązaniem działów logistyki i produkcji bardzo ważne jest skorelowanie tych dwóch obszarów, które pozwala na ich sprawne działanie. Procesy planowania produkcji oraz strefa logistyki powinny działać na zasadzie połączenia 2in1, zawierającego moduł desktopowy oraz aplikację mobilną.

System ERP w logistyce sprzedaży

Szybka i efektywna obsługa logistyczna począwszy od zamówienia, po jego wydanie to główny cel każdej firmy. Jest to również gwarancja pozyskiwania coraz to nowszych klientów, którzy będą zadowoleni z usług, a przede wszystkim lojalni. System ERP pozwala ujednolicić wszystkie procesy logistyki sprzedaży, aby pracownicy byli w stanie obsługiwać zamówienia szybciej i łatwiej.

System ERP w logistyce e-commerce

Nowoczesny handel wymaga zautomatyzowanie takich zagadnień jak zatowarowanie, multidystrybucja lub replenishment. Większość firm działa wielokanałowo, a także na wielu nieco różniących się rynkach o różnej zmienności zapotrzebowania. Na szczęście wdrożenie systemu ERP zdecydowanie ułatwia planowanie wszelkich zasobów e-commerce.

Jeśli zastanawiasz się, czy system ERP sprawdzi się w Twojej branży, skontaktuj się z nami! Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania i przedstawią korzyści wynikające z zastosowania ERP w Twojej firmie.